top of page

Eskişehir Bronz Cankurtaran Kursu

Eskişehir'de Bronz Cankurtaran Eğitimi İle İlgili Detaylı Bilgi

Eskişehir'de her yıl düzenli olarak eğitimler vermekteyiz. Eğitmenimiz Gürhan HORZUM'un da Anadolu Üniversitesi mezunu olmasından dolayı, Eskişehir bizim için önemli bir yere sahiptir. Eskişehirde yapılacak olan ilk eğitimimizle ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kurs Tarihi ve Yeri

Kurs yeri ve tarihi eğitimin yapılacağı zaman havuzların ve eğitim yapılacak dersliğin müsaitliğine göre belirlenmektedir. Eğitim almak istiyorsanız lütfen başvuru formunu doldurun ve instagram sayfamızı takipte kalın.

Cankurtaran Kursuna Katılım Şartları

Yapılacak olan bronz cankurtaran kursuna katılmak için;

- 18 yaşından büyük olmak

- En az ilkokul/ilköğretim mezunu olmak

- İyi derecede yüzme bilmek

- Sağlıklı olmak gerekmektedir. 

İstenecek Belgeler

Kursa gelirken aşağıdaki belgelerin de getirilmesi gerekmektedir;

- 1 adet fotoğraf

- Nüfus cüzdanı fotokopisi

- Öğrenim durumunu gösterir belge (öğrenci belgesi, diploma vb)

- Sağlık bildirim formu* (buradan ulaşabilirsiniz)

*Sağlık bildirim formu kurs başlangıcından önce doldurulmalıdır. Sorulardan herhangi birine "evet" cevabının verilmesi durumunda devamındaki formun herhangi bir doktora onaylatılması gerekmektedir. Aklınıza takılan ya da anlamadığınız sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Geçtiğimiz yıllarda Anadolu Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu ve Kentpark Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirdiğimiz eğitimimizi tekrar düzenliyoruz. Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve Osmangazi Üniversitesi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdikleri bronz cankurtaran kursumuz çeşitli tarihlerde düzenlenmektedir. Eğitim sonunda başarılı olan kursiyer Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Bronz Cankurtaran Belgesi'ne sahip olacaklar. Bu belge ile, Eskişehirde havuzu bulunan otellerde, Kentpark Yüzme Havuzunda, Anadolu Üniversitesi Yüzme Havuzunda, Esaquagarden'da, Atatürk Kapalı Yüzme Havuzunda, Eskişehirde bulunan diğer havuzlarda ya da dilerseniz güney bölgelerindeki otellerde bronz cankurtaran olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen dönemlerde açılacak olan gümüş cankurtaran kursuna katılıp belgenizi geliştirebilir, plajı olan tesislerde gümüş cankurtaran olarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bize iletişim sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Kütahya'da ve Uşak'ta cankurtaran eğitimi almak isteyenler Eskişehir'deki bronz cankurtaran kursumuza katılabilir ya da çevresindeki cankurtaran eğitimi almak isteyen kişilerle birlikte form doldurarak Uşak'ta ve Kütahya'da da bronz cankurtaran kursu açılmasını sağlayabilirler. 

bottom of page