top of page

Sektörel Haberler

Bronz Cankurtaran Gümüş Cankurtaran Kurs Eğitim İzmir İstanbul Bursa Edirne

02.26.2017

Her Avm'ye Şok Cihazı Geliyor

Avrupa şehirlerinde sokakta bile bulabileceğiniz, ilkyardım için çok önemli olan otomatik defiblatör ülkemizde de artık kurulmaya başlıyor.

http://www.ntv.com.tr/video/saglik/her-avmye-sok-cihazi-kurulacak,-gTujhK5i0egN080kKfUGw

Kaynak : www.ntv.com.tr

12.31.2016

Aday Hakem Kursu 03-05 Şubat 2017 Tarihleri Arasında İstanbul'da Düzenlenecek

03-05 Şubat 2017 tarihlerinde İstanbul’da Burhan Felek Milli Takımlar Hazırlık Kamp Eğitim Merkezi Konferans Salonunda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından Aday Hakem Kursu açılacaktır.

Son başvuru tarihi 25 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 17.00 olarak belirlenmiştir.

 

03 Şubat 2017 tarihinde, saat 13.00'da Burhan Felek Yüzme Havuzunda yapılacak kayıt işlemleriyle başlayacak olan kursa uygulamalı testlere katılıp yüzme seviyesi ve sudaki kondisyonları yeterli görülen adaylar devam edebileceklerdir.

 

Kursa katılım ücreti  400 TL'dir

 

Kurs ile ilgli bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirisiniz.

 

http://tssf.gov.tr/3444-2/

Kaynak: www.tssf.gov.tr

01.17.2017

Pınar Karşıyaka Eğitimli Defiblatör Cihazına Sahip İlk Basketbol Takımı

Ülkemizde çok bulunmasa da otomatik defiblatör ilkyardım uygulamalarında çok önemli bir cihazdır. Kalp masajının yerini doldurabilen bu cihazın varlığı sayesinde bir çok hayat kurtarılabilir. Her ne kadar Göztepe'li olsam da Pınar Karşıyakayı hayata verdikleri önem dolayısıyla kutluyorum. Haberin devamını https://www.kskbasketbol.net/proje-turkiyede-bir-ilk-pinar-karsiyaka-basketbol-takimi-otomatik-kalp-cihazina-sahip-ilk-spor-kulubu/ linkinden okuyabilirsiniz. 

01.13.2017

Cankurtaran Eğitmenleri Toplantısı İstanbulda Yapıldı

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Cankurtaran Eğitmenlerine yönelik bilgilendirme toplantısı İstanbul Kartal Titanic Otel'de yapıldı.

Türkiye genelinde çalışan eğitmenlerin katıldığı toplantı, Federasyon Başkanı Doç. Dr. Şahin Özenin konuşmasıyla başlayan toplantı  Denetleme Kurul Başkanını ve Hukuk Kurul Başkanının yaptığı sunumlarla devam etti. Hukuk Kurul Başkanı Aykut Okur yaptığı sunumda, gelecek dönemde hayata geçirilmesi planlanan Risk Değerlendirmesi ile ilgili çeşitli bilgiler verdi. Öğle arasından sonra eğitmen Emrah Can'ın uluslararası cankurtaran federasyonları ve bu federasyonların eğitim sistemleri üzerine yaptığı sunumla devam eden toplantı, soru cevap kısmıyla sonlandı. 

1 / 1

Please reload

Merkezimizce; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bronz cankurtaran kursu, gümüş cankurtaran kursu, altın cankurtaran kursu, tüm cankurtaran eğitimleri cankurtaran belge yenileme, sertifikalı cankurtaran temini, cankurtaran malzemesi temini yapılmaktadır.Her türlü talep ve sorunuz için iletişim sekmesinden bize ulaşabilirsiniz

bottom of page