top of page

Bronz Cankurtaran Kursu

Özellikle üniversite öğrencilerinin talepleri doğrultusunda  her yıl farklı il ve ilçede düzenli eğitimler vermekteyiz. Şehrinizde ya da ilçenizde eğitim alıp cankurtaran belgesine sahip olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

Kurs Tarihi ve Yeri

Kurs tarihleri ve yerleri eğitimin yapılacağı zaman havuzların ve eğitim yapılacak dersliklerin uygunluğuna göre değişmektedir. Sizin ve çevrenizde eğitim talep edecek arkadaşlarınıza uygun olan bir tarihte eğitim planlanarak gerekli görüşmeler yapılır ve uygun bir tarih belirlenir. 

Cankurtaran Belgesi Eğitime Katılım Şartları Nelerdir?

Bronz cankurtaran belgesi alabilmek için yapılacak kurslara;

- 18 yaşından büyük

- En az ilkokul/ilköğretim mezunu kişiler katılabilir.

Ayrıca cankurtaran belgesi alabilmek için,

- İyi derecede yüzme bilmek

- Sağlıklı olmak gerekmektedir. 

Kursa Katılırken:

Kursa gelirken aşağıdaki belgelerin de getirilmesi gerekmektedir;

- 1 adet fotoğraf

- Nüfus cüzdanı fotokopisi

- Öğrenim durumunu gösterir belge (öğrenci belgesi, diploma vb)

- Sağlık bildirim formu* (buradan ulaşabilirsiniz)

*Sağlık bildirim formu kurs başlangıcından önce doldurulmalıdır. Sorulardan herhangi birine "evet" cevabının verilmesi durumunda devamındaki formun herhangi bir doktora onaylatılması gerekmektedir. Aklınıza takılan ya da anlamadığınız sorular için bize ulaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz yıllarda Anadolunun bir çok il ve ilçesinde düzenlediğimiz eğitimlerimize bu yıl arttırarak devam ediyoruz. Özellikle üniversite öğrencileri ve Plaj işletme sahipleri cankurtaran belgesi almak için başvuruda bulunmaktadır. Bronz cankurtaran eğitimimiz talep doğrultusunda farklı bölgelerde ve tarihlerde açılabilmektedir. Kursu başarıyla tamamlayanlar Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Bronz Cankurtaran Belgesi'ne sahip olacaklar. Bu belge ile, havuzu bulunan otellerde, Gençlik ve Spor Bakanlığı havuzlarında, özel havuzlarda, aquaparklarda  bronz cankurtaran olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen dönemlerde açılacak olan gümüş cankurtaran kursuna katılıp belgenizi geliştirebilir, plajı olan tesislerde gümüş cankurtaran olarak çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa bize iletişim sekmesi altından ulaşabilirsiniz. Cankurtaran eğitimlerimiz tüm Türkiye'de yapılmaktadır. Bodrum, Datça, Didim, Dalyan, Ortaca, Milas, Ören, Akyaka, Marmaris, Menteşe, Sarıgerme, Göcek, Fethiye, Kaş, Çeşme, Kuşadası, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Çorlu, Yalova, Gaziantep, Bursa, Kütahya, Manisa, Aydın, Uşak, Balıkesir, Isparta, Bolu, Karabük, Sakarya, Zonguldak, Ereğli, Ankara, Kırıkkale, Mersin, Karaman, Konya, Aksaray, Karabük, Adana, Hatay ve bir çok il ve ilçede eğitim vermekteyiz. Eğitimlerin açılması ve cankurtaran belgesi alabilmek için için başvuruda bulunabilirsiniz.

bottom of page