top of page

Didim Cankurtaran Belgesi

Didim'de bronz, gümüş cankurtaran belgesi eğitimleri, turizm plajları, mavi bayraklı plajlar ve havuzlar için cankurtaranlıkla ilgili bilgiler;

Bronz Ve Gümüş Cankurtaran Arasındaki Fark Nedir?

Kısaca; bronz cankurtaranlar havuzlarda , gümüş cankurtaranlar hem havuzlarda hem deniz kıyılarında çalışabilmektedir.

Bronz ve gümüş cankurtaranlık ile ilgili detaylı bilgiye yukarıdaki menüde bulunan eğitim seviyeleri kısmından ulaşabilirsiniz. 

Didim'de Bronz Ve Gümüş Cankurtaran Kursu Yapılıyor Mu?

Birçok il ve ilçede olduğu gibi Didim'de de bronz ve gümüş cankurtaran eğitimleri düzenliyoruz. Eğitimlerimiz kurs açmaya yeterli sayıda başvuru olduğu zamanlarda açılıyor. Dilerseniz kurs başvuru formumuzu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca instagram sayfamızdan da yapılacak tüm kurslar ve cankurtaranlıkla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Didim-cankurtaran-kursu-bronz-kusadasi-milas-cankurtaran-egitimi.webp

Bronz Ve Gümüş Cankurtaran Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Her iki eğitim de ayrı ayrı alındığında 3'er gün 21'er saat sürmektedir. Ancak ard arda alındığında Bronz Cankurtaran Eğitimi 3 gün 21 saat, Gümüş Cankurtaran Eğitimi 2 gün 14 saat, toplam 5 gün 35 saat sürmektedir. 

Kurs Sonunda Belgem Ne Zaman Çıkar?

Eğitim bitiminde eğitmenlerimiz tarafından Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nda bulunan online sistem üzerinden bilgileriniz sisteme girilmektedir. İş günleri içinde bu bilgilerin girişinden sonraki gün belgeleriniz TSSF tarafından onaylanmaktadır. Bu onaydan sonra hem TSSF sisteminde hem de      e-devlet üzerinde cankurtaranlık belgeniz görülmeye başlar ve bunlar resmi evraklardır. Gereken tüm kurumlara verilebilir. 

Gümüş-Cankurtaran-Eğitimi-İzmir-Manisa-Çeşme-Aydın-Kuşadası-Foça-Bodrum-Marmaris-Fethiye.w

Cankurtaran Kursuna Katılım Şartları Nelerdir?

Bronz cankurtaran kursu için;

En az 18 yaşında olmak (Reşit olmak)

En az ilkokul/ilköğretim mezunu olmak,

Sağlıklı olmak

İyi derecede yüzme bilmek gerekmektedir. 

Bronz ve Gümüş Cankurtaran Belgeleriyle Nerelerde İş Bulabilirim?

Türkiye'de yürürlükte olan mevzuatlar gereği otel havuzlarında, aquaparklarda, sportif tesislerin havuzlarında, kısada tüm yüzme havuzlarında bronz cankurtaran bulunması zorunludur. Aynı şekilde tüm plajlarda da gümüş cankurtaran bulunması zorunludur. Yeni yürürlüğe giren Plaj İşletmelerinin Belgelendirilmesine ilişkin yönetmelik gereğince bir plaj işletmesinin belge alabilmek için en az 2 gümüş cankurtaran bulundurması gerekmektedir. 

Bronz Cankurtaran Eğitimi İzmir Çeşme Bodrum Marmaris Fethiye Didim.webp

Daha detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilir, aklınıza takılan sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

bottom of page