top of page

Datça Bronz Cankurtaran Belgesi

Datça'da düzenlenen Bronz cankurtaran belgesi eğitimi ile ilgili detaylı bilgiler bu sayfamızda. Farklı sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. 

Bronz Cankurtaran Belgesi Nedir?

Bronz Cankurtaran Belgesi havuzlarda cankurtaran olarak çalışmanızı sağlayan ve gümüş cankurtaran olmanız için alınması gereken belgedir. 

Eğitim ne kadar sürer? 

Bronz Cankurtaran Eğitimi en az 3 gün ve en az 21 saat sürer. Eğitim sırasında sınıf ortamında teorik ve pratik eğitimler ile su içinde pratik eğitimler yapılmaktadır. 

Datca_didim_fethiye_marmaris_cesme_seferihisar_cankurtaran_egitimi.webp

Eğitim sonunda hangi belgeyi alıyoruz? Resmi geçerliliği var mı?

Eğitim sonunda alınan belge Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Bronz Cankurtaran Belgesidir. Tüm Türkiye'de ve Kıbrısta geçerlidir. Belgeniz e-devlet sisteminde de görülmektedir. Tüm resmi kurumlar tarafından istenen belge bu belgedir. 

Eğitimin tümüne katılmam gerekir mi?

Tüm kursiyerlerin, daha önce ilk yardım eğitimi almış olsa dahi tüm teorik ve pratik eğitimlere katılması gerekmektedir. 

Bronz Cankurtaran Eğitimi İzmir Çeşme Bodrum Marmaris Fethiye Didim.webp

Belgenin geçerlilik süresi nedir?

Tüm cankurtaran belgeleri (eğitmen belgeleri de dahil olmak üzere) 2 yıl geçerlidir. 2 yılın sonunda yapılacak uyum eğitimiyle cankurtaran belgeniz vize yapılarak tekrar geçerli hale getirilebilir. Bu uyum eğitimine katılmak için belge bitim tarihi itibariyle 6 aylık süre bulunmaktadır. 6 ayın geçirilmesi durumunda kişi tekrar aynı kursa katılmak zorundadır. 

Eğitim sonunda sınav var mı?

Bronz Cankurtaran Belgesi havuzlarda cankurtaran olarak çalışmanızı sağlayan ve gümüş cankurtaran olmanız için alınması gereken belgedir. 

Datca-bronz-cankurtaran-belgesi.webp
bottom of page