top of page
Lifeguard-Training-2000x846.png

Bodrum Gümüş Cankurtaran Kursu

Bodrum'da Plaj İşletmeleri İçin Gerekli Gümüş Cankurtaran Sertifikası Eğitimi İle İlgili Detaylı Bilgi

Basit Konaklama Tesisleri İle Plaj İşletmelerinin Belgelendirilmesine İlişkin Yönetmelik Gereğince Cankurtaran Bulundurulması

Plajların ve Basit Konaklama Tesislerinin Belgelendirilmesine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca Plaj işletmelerinde asgari 2 gümüş cankurtaran bulundurma zorunluluğu getirilmiştir. Plaj işletmelerinin belge alabilmesi ya da cezai yaptırımla karşılaşmamaları için bünyelerinde en az 2 gümüş cankurtaran bulunması gerekmektedir. İlçe turizm müdürlükleri yaptıkları denetimlerde cankurtaran bulundurmayan tesislere cezai yaptırım uygulamaktadır. Bir çok plaj işletmecisi bu zorunluluğu yerine getirebilmek için gümüş cankurtaran eğitimi almakta ya da gümüş cankurtaran sertifikası bulunan personeli istihdam etmektedir. 

Plajım için Gümüş Cankurtaran Sertifikasını Nasıl Alırım?

Plaj işletmecilerinin bir çoğu kendilerine ya da personellerine eğitim aldırarak gümüş cankurtaran olmayı tercih etmektedir. 

Gümüş cankurtaran eğitimi cankurtaranlık eğitim dizgesinin 2. kademesidir. Gümüş cankurtaran belgesini almanız için gerekli süre toplam 5 gündür.

Gümüş cankurtaran olabilmek için öncelikle bronz cankurtaran eğitiminin tamamlanması gerekmektedir. Bronz cankurtaran eğitim süresi 3 gündür. 3 günlük eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlet Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Bronz Cankurtaran Sertifikasına sahip olmaya hak kazanırlar ve gümüş cankurtaran eğitimine katılabilirler. Bronz cankurtaran eğitiminin hemen ardından düzenlenen gümüş cankurtaran eğitimine katılınması durumunda 2 gün daha eğitim görerek (Yani toplam 5 gün eğitim görerek) gümüş cankurtaran belgesi alınabilir. Daha önceden alınmış bronz cankurtaran sertifikası olanlar ya da bronz eğitimini bittikten bir süre sonra eğitime katılanlar için gümüş cankurtaran eğitim süresi 3 gündür. 

Bronz + Gümüş cankurtaran kursunda ilkyardım, cankurtaranlıkla ilgili bilgiler, kazaya müdahale, suda kazazede kurtarma, karaya çıkarma ve benzeri konularda teorik ve su içinde uygulamalı olacak şekilde pratik eğitimler verilmektedir. 

Gümüş Cankurtaran Kursuna Kimler Katılabilir?

Gümüş cankurtaran kursuna katılmak için;

- En az 18 yaşında olmak (Reşit olmak)

-En az ilköğretim mezunu olmak

-Sağlıklı olmak

-Kazazede kurtarmaya yetecek kadar yüzme bilmek gerekmektedir. 

Gümüş Cankurtaran Belgem Ne Zaman Elime Geçer?

Bronz ve gümüş cankurtaran eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler Online Sistem üzerinden Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bildirilmektedir. Federasyon tarafından 1 iş günü onaylanan sertifikalar onay anından itibaren Federasyon resmi web sayfasında ve E-Devlet sistemi üzerinde görülmektedir. E-Devlet sistemi üzerinde görünen sertifikalar resmi geçerli olup bu sertifikalarla Plaj için gerekliliği yerine getirdiğinizi Turizm Bürolarına kanıtlayabilirsiniz. Kalıcı sertifikalarınız da yine Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından basılarak birkaç hafta içerisinde gönderilmektedir.   

Bodrum Gümüş Cankurtaran Kursları Nerede Düzenleniyor?

Merkezimizce Bodrum'da sürekli olarak Bronz ve Gümüş Cankurtaran kursu düzenlenmektedir. Cankurtaran eğitimleri kursiyer taleplerine göre Bodrum'un her bölgesinde açılabilmektedir.  Siz ve çevrenizdeki plajların talepleri doğrultusunda eğitmenlerimiz olduğunuz bölgeye gelerek eğitimi olduğunuz yerde almanızı sağlayabilmektedir. 

Uzun yıllardır merkezimizin burada olmasından dolayı Bodrum'da çalışan cankurtaranların çoğunun eğitimi tarafımızdan verimiştir. Bodrum'da Bronz, Gümüş ve Altın Cankurtaran Kursu'na katılmak istiyorsanız bize ulaşın!

Bodrum Belgeli Cankurtaran Personel Temini

Cankurtaran kursları haricinde firmamızca Bodrum ve çevresinde bulunan tesislere ihtiyaçları doğrultusunda cankurtaran sertifikalı personel temini hizmeti de sağlanmaktadır. Cankurtaran kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler dilerlerse ekibimize katılarak bölgenin en seçkin otellerinde çalışma imkanı bulmaktadır.  

Sunduğumuz personel temini hizmetiyle, bölgede bulunan birçok tesisin misafirlerinin suda ya da kıyıda oluşabilecek kazalara karşı korunmalarını ve bu güne kadar bir çok hayatın kurtarılmasını sağladık. 

bottom of page